Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Апатия и страх - основа власти

- Визнайте також, що причина нарощування цих зобов’язань - це газовий контракт імені Юлії Тимошенко?

- Абсолютно ні. Не можна дивитися на ці питання настільки спрощено. Причина - це структура української економіки, це наскрізна корупція, це монополізм, це неефективність бюджетної політики. Неможливо все це зводити до газових контрактів. Тим більше, що після "харківських угод",  вже слід говорити газові контракти Януковича, а не Тимошенко. 
Янукович за ці газові контракти віддав абсолютно непомірну ціну - окрім найвищої в Європі вартості газу, Україна позбулася частини власного суверенітету та 19 тисяч гектарів абсолютно безцінної кримської землі на додачу. Чи не так? На цій території можна було побудувати ще одну галузь української економіки – туризм.

Більше того, розмінявши один із дуже вагомих наших аргументів – членство в НАТО, поставивши на цьому хрест.

-
Чому тоді Яценюк в 2010 році після поразки на виборах президента вів переговори з Януковичем про отримання посади прем’єр-міністра?
- Я не підтверджую це. Яценюк вів власну президентську кампанію - вів на перемогу. Яценюк чітко заявив, що ніколи не отримає прем’єрство з рук Януковича. Тому що у Януковича уряду немає. Він вибудував монархію, забувши про відповідальність.  І саме через це ми почали загальноукраїнську політичну акцію "Україна проти Януковича". Більше того, підтримати цю акцію - це була наша вимога до всіх без виключення депутатів місцевих рад, які прийшли від "Фронту змін". В результаті ми  виключили з партії чи 150 чи 170 чоловік,  яким забракло на це духу.

- Але чому ваш оптимізм не підтримують українці? На Фейсбуці 90% коментаторів вважають, що згода не перевибори – це поразка. Ви ж читали ці коментарі в соціальних мережах?
- Безумовно, читав. Для мене результатом цієї виборчої кампанії є 4 мільйони голосів, які опозиція отримала сукупно більше, ніж Партія регіонів.  Оце і є реальна стратегічна перевага. 10 мільйонів голосів підтримки. Для того, щоб реалізувати цю справжню стратегічну перевагу опозиції, треба ефективно поєднати непарламентські форми боротьби з парламентськими. Адже  якщо  екстраполювати партійні результати на розподіл місць в парламенті, то це 242 мандати. Реальністю це може стати лише у разі зміни виборчого закону. Зробити ж це можна лише в парламенті, заручившись масовою підтримкою людей. 
Тепер чому акції протесту були не такі масові, як хотілося би? Відчуваються наслідки апатії, яка була присутня в українському суспільстві протягом останніх трьох-п'яти років. Явка на виборах 57% - це безпрецедентно низько.
Друга причина – це страх. Давайте говорити об’єктивно. Як ви думаєте, чому було виведено під "Український дім" майже 5 тисяч "Беркуту" в повному спорядженні - коли там стояло заледве 500 протестувальників? Аби показати людям силу. Щоб боялись! Влада культивувала свій образ - сильної та абсолютно безкомпромісної.

- Але погодьтеся, що ви зможете втілити це, тільки перемігши на виборах президента. Ми підходимо до теми 2015 року. Чи буде Яценюк кандидатом від "Батьківщини"?
- Я переконаний, що від опозиції буде єдиний кандидат. Пригадайте
декларацію єдності, яку підписали Тимошенко і Яценюк. Там було чітко виписано, що ми йдемо єдиним списком на вибори 2012 року і підтверджуємо готовність до стратегічної співпраці на президентських виборах 2015 року.

- Думаєте, Тимошенко легко спостерігати через вікно колонії, як силами її партії відбувається формування штабу для Яценюка на виборах президента?

- Я думаю, через грати дуже важко дивитися на будь-що – на сонце, на небо, на своїх близьких.

Сьогодні "Батьківщина" працює як єдина команда. Дискусії, розмови, які відбуваються, не мають жодного деструктивного характеру. Буде створено єдину фракцію. Після розмови з Юлією Тимошенко Андрій Кожем'якін оприлюднив її позицію, що вона підтримує заяву трьох опозиційних партій. І, власне, на цьому треба підвести риску. Жодного конфлікту, про який ви говорите, немає....Да, апатия и страх являются одними из незыблемых основ нынешней политической стабильности.
Тактически это позволяет власти справиться с оппозицией. Но на перспективу подобная тактика ударит по самой власти.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments