Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

В Пекине прошло заседание ТЭМов

В Китае в настоящее время в рамках рабочего визита находится  замМИДа Виктор Майко.

17 сентября в Пекине, в помещении украинского посольства,  Майко провел совещание глав ТЭМов.
В заседании приняли участие руководители соответствующих департаментов центрального аппарата МИДа, Посол Украины в КНР (точнее – бывший посол. Юрий Иванович Костенко был уволен с должности две недели назад), а также представители украинских посольств в Австралии, Вьетнаме, Индии, Индонезии, Казахстане, Киргизстане, Республике Корея, Малайзии, Пакистане, Сингапуре, Таиланде, Туркменистане, Узбекистане и Японии.

Повестка заседания: участие Украины в энергетических и инфраструктурных проектах; проблемы привлечения кредитных и инвестиционных ресурсов в экономику; специфика двустороннего торгово-экономического сотрудничества; перспективы выхода украинских предприятий на внешние рынки.18 сентября Виктор Майко встретился с главой МИД КНР Ян Цзечи.У ході зустрічі В.Майко висловив вдячність Міністру за незмінно активну позицію та вагому підтримку з боку МЗС КНР динамічного розвитку українсько-китайських відносин, зокрема, двостороннього політичного діалогу на усіх рівнях, а також відкриття Генерального консульства України в м. Гуанчжоу і оздоровлення групи „дітей Чорнобиля” у Китаї влітку 2012 р. Він висловив сподівання на сприяння з боку китайського зовнішньополітичного відомства у реалізації важливих домовленостей між лідерами двох держав, у т.ч. стосовно низки візитів високого рівня. Український дипломат вручив Ян Цзєчи послання Президента України В.Ф.Януковича Голові КНР Ху Цзіньтао.
В.А. Майко підтвердив послідовність і незмінність позиції України з низки ключових для КНР питань, які стосуються суверенітету й територіальної цілісності Китаю.
Під час бесіди сторони обговорили найбільш нагальні питання порядку денного українсько-китайських відносин, включаючи активізацію політичного діалогу й обміну візитами, нарощування динаміки торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, реалізацію спільних масштабних проектів, на тлі відзначення 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і КНР.
Наприкінці бесіди Заступник Міністра закордонних справ України висловив китайському урядовцю глибокі співчуття з приводу численних людських жертв і руйнувань внаслідок землетрусу в провінціях Юньнань і Гуйчжоу та передав лист-співчуття Міністра закордонних справ України К.Грищенка.
http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/news/detail/88406.htm

Tags: Украина-Китай
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments