Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Яценюк вступился за Тимошенко

Лидер «Фронта перемен» Арсений Яценюк сделал два конкретных хода в поддержку Тимошенко:
1) законопроект №10174 предлагает амнистию для Тимошенко и Луценко. Причём амнистия может коснуться не только двоих этих осужденных (кстати).
2) законопроект №9216, касающийся гуманизации содержания заключенных в СИЗО.
Таким образом, никто не может сказать, что Яценюк: а) является «получателем основных выгод» от лишения свободы своих оппозиционных союзников,  и  б) «подыгрывает» власти.
Яценюк, наоборот, последователен в отстаивании интересов оппозиции в её борьбе с властью.

А основные выгоды от осуждения Тимошенко, как видим, получила именно власть и её квазиоппозиционеры. Точнее – Тигипко как проект этой власти, вынырнувший на финальном отрезке предвыборной битвы. «Тигипоцы» сначала расправились с оппозицией. Затем – со своими конкурентами во власти, подмяв под себя ПР.
«Фронт перемен» и его лидер Арсений Яценюк, в отличие от Тигипко, все эти годы не метался и являются последовательной, самостоятельной и самодостаточной украинской силой, последовательно ведущей борьбу на всех фронтах. И по отношению к ПР, и к БЮТ, и к ПРиБЮТ вместе взятому.


Арсеній Яценюк вніс до ВР проект закону «Про амністію у 2012 році». Закон дасть змогу виправити викривлення чинної кримінальної і судової системи по відношенню до людей, які відбувають покарання за малозначущі злочини, а також поставить крапку в питанні політичних переслідувань Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Законопроект зареєстровано у парламенті під № 10174 у вівторок, 13 березня.
«У країні, де з кожної тисячі винесених вироків тільки 2 є виправдальними, немає чесного правосуддя. Цей закон покликаний виправити похибки правосуддя», - зазначив Арсеній Яценюк.
«Я хочу щоб закон про амністію у 2012 році став законом про справедливість. Люди повинні мати можливість розпочати нове життя, не нищити своє майбутнє в переповнених слідчих ізоляторах і запліснявілих тюрмах. Вони мають право побачити свої сім’ї, повернутися до нормального суспільного життя, а суспільство має повернутися до них», - додав він.
«Цей закон стане крапкою в політичних переслідуваннях. Він відновить справедливість до Юлії Тимошенко и Юрія Луценка», - підкреслив Арсеній Яценюк.
У пояснювальній записці до законопроекту наголошено, що за даними Державної пенітенціарної служби України станом на 1 лютого 2012 року в 142-х кримінально-виконавчих установах утримуються 116 107 осіб, з яких 12 600 засуджені на строк понад 10 років; 1763 осіб відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі; 987 – у вигляді арешту. Через таку велику кількість засуджених не виконуються норми забезпечення їх площею, що значно погіршує умови утримання в установах виконання покарань і призводить до порушення закріплених у Конституції прав засуджених.
Із огляду на це, законопроект Арсенія Яценюка пропонує зменшити кількість осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та не становлять значної суспільної небезпеки. Документом пропонується застосувати амністію насамперед до найбільш незахищених та соціально вразливих категорій засуджених, зокрема неповнолітніх, вагітних, осіб похилого віку, інвалідів.
Проект закону передбачає оголошення амністії засудженим за статтями Кримінального кодексу, що допускають двояке тлумачення і застосування. Зокрема, йдеться про статтю 365 ККУ, яка, згідно з резолюцією ПАРЄ, є занадто широкою в застосуванні й, по суті, дозволяє криміналізацію звичайних політичних рішень. Як наслідок, це призводить до незаконного та необґрунтованого кримінального переслідування опозиційних політичних діячів з боку судових та правоохоронних органів.
Таким чином, законопроектом пропонується поширити дію закону про амністію у 2012 році на осіб, засуджених за статтями 191, 365 Кримінального кодексу України, за якими, серед іншого, засуджені Юлія Тимошенко та Юрій Луценко.
Окрім того, проект закону передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України та закону України «Про застосування амністії в Україні», які дадуть змогу визнати осіб, звільнених на підставі акту амністії, як таких, що не мають судимості. Як наслідок, такі особи володітимуть повним обсягом прав та повноважень, зокрема й правом бути висунутим кандидатом у народні депутати України та бути обраним за результатами виборів у жовтні 2012 року.
http://frontzmin.ua/ua/media/news/none/9151-arsenij-jatsenjuk-vnis-zakonoproekt-jakij-vidnovit-spravedlivist-i-poklade-kraj-politichnim-peresliduvannjam.html


Провладна більшість не захотіла створювати людям, які перебувають у слідчих ізоляторах, належних умов утримання. Законопроект, який закріплював права таких осіб, вносив до ВР лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк та член «Фронту Змін» Руслан Князевич.


Представляючи проект закону в парламенті, Арсеній Яценюк наголосив, що його було розроблено після відвідання 13 вересня 2011 року Київського слідчого ізолятора №13, в той час, коли в цьому СІЗО перебували Юлія Тимошенко Юрій Луценко. «Лук'янівський слідчий ізолятор відомий тим,що там утримують політичних в'язнів, і тим, що він перевантажений майже наполовину від своєї потужності. Коли ми зайшли в медичну частину і попросили, щоб нас провели у відділення, де утримують хворихна туберкульоз, на всю групу народних депутатів знайшлась одна маска.Я вже не кажу про те, що в слідчому ізоляторі немає ліків і можливостінагодувати людей», - підкреслив лідер «Фронту Змін».
Він нагадав, що 13 березня було оприлюднено звіт Ради Європи щодо ситуації в українських слідчих ізоляторах. «У Харківському слідчому ізоляторі при 28 місцях в камері утримуються 44 людини, які сплять по черзі. В Харківському слідчому ізоляторі і в Київських слідчих ізоляторах осіб, які утримуються там, б’ють кийками, катують під час допитів і використовують електрошокери і душать за допомогою пластикових пакетів та протигазів. Це висновок ради Європи», - наголосив лідер «Фронту Змін».
«У країні повинна діяти презумпція невинуватості. Тобто до моменту рішення суду всі люди, які утримуються в слідчих ізоляторах є невинними, - підкреслив Арсеній Яценюк. - Наш закон спрямований на те, щоб дати можливість людям, які не засуджені, відчувати себе людьми. У першу чергу це стосується відвідин, передач, можливості прийняти душ, можливості отримати медичне забезпечення. Можливість залишитись людиною, як це передбачає загальна декларація прав людей, а не бути знищеним цим режимом», - заявив він.
«Після 20 років української незалежності, особи, які перебувають в слідчому ізоляторі не мають жодного законодавчого закріплення своїх конституційних прав. Вдумайтесь, людям не дозволяють помитися в душі частіше, ніж 1 раз на 10 днів. Це при тому, що дозволяється митися лише в холодній воді. Такі речі – це ганьба не для конкретної влади, а ганьба для держави. Тут немає жодної політики. Це закон, спрямований на те, аби кожна особа в цій державі знала, що незалежно від того, де вона перебуватиме завтра, її Конституційні права належним чином захищені», - наголосив із парламентської трибуни співавтор законопроекту Руслан Князевич.
Однак провладна більшість не підтримала законопроект. «За» проголосували 163 депутати.
Законопроектом №9216 пропонувалося, зокрема, подовжити тривалість щоденних прогулянок до трьох годин, зняти обмеження на одержання передач та посилок, полегшити умови відвідування взятих під варту осіб. Пропонувалося також надати взятим під варту особам до чотирьох побачень на тиждень з родичами або іншими особами (сьогодні - один раз на місяць), а також можливість відмовитись від запропонованого побачення та на власний розсуд визначати черговість зустрічей. Законопроектом закріплювалося право ув’язненого на отримання медичної допомоги й лікування, в тому числі платних медичних послуг за рахунок особистих грошових коштів чи коштів рідних та близьких. Хворі на туберкульоз чи інші небезпечні інфекційні захворювання мали розміщуватися ізольовано від інших осіб, які перебувають під вартою. Пропонувалося заборонити передивлятися скарги, заяви, клопотання і листи заарештованих осіб.
http://frontzmin.ua/ua/media/news/none/9197-arsenij-jatsenjuk-vimagae-dotrimannja-konstitutsijnih-prav-osib-jaki-perebuvajut-u-sizo-zakonoproekt.html

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments