Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

В Україні поширюється освіта миру



В тему. Перші українські школи приєдналися до освіти миру: https://igor-tiger.livejournal.com/2458957.html

У жовтні приєдналися до освіти миру також ще две школи.
В Івано-Франківській та Луганській областях.

- Мир не досягається за допомогою зброї чи ножів. Я вірю, що навіть у конфліктному світі, де немає любові чи миру, його можна досягти за допомогою освіти. Замість того, щоб досліджувати наукову зброю для воєн, ми повинні досліджувати й вивчати мир, - Лі Ман Хі.


Івано-Франківщина
19 жовтня в П’ядицькому ліцеї ім. С. Мельничука Івано-Франківської області відбулося відкриття семимісячної міжнародної програми освіти миру HWPL та перший урок миру для учнів 7-х класів. У відкритті навчальної програми взяли участь виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч», а також директор, класні керівники та 37 учнів ліцею.
- Я радий, що наша школа бере участь у проєкті «Школа миру» й ми доєдналися до таких навчальних курсів. Сподіваюся, що наші семикласники візьмуть дуже багато інформації з цих уроків і вони підуть їм на користь. А учні в майбутньому будуть використовувати їх у своєму повсякденному житті, - привітав директор П’ядицького ліцею Віталій Костюк.
- Ви перші в Україні, хто проходить онлайн-уроки з миру. Упродовж цього курсу ви дізнаєтеся для себе багато нового та цікавого. Тим паче нині в Україні та й у цілому світі всім конче потрібен мир. Завдяки таким урокам ви станете миролюбнішими, зможете розв’язувати різноманітні конфліктні ситуації, — підбадьорив Роман Павлюк, класний керівник 7-го класу П’ядицького ліцею.
- Вважаю, що проблема миру є актуальною, тому що вона наявна як у нашій державі, так і в сім’ї. Думаю, із цих уроків учні почерпнуть нові знання та навички. Дякую вам, що ви надали нашим семикласникам таку можливість попрацювати в цьому проєкті, тому що це для них перший подібний досвід, - зазначила класний керівник іншого 7-го класу Оксана Сіреджук.



Луганщина
29 жовтня відбулася конференція-презентація «Освіти миру HWPL» та перший урок миру для 27 педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради в Луганській області.
Місто Рубіжне розташовано неподалік від лінії фронту, а 2014 року воно перебувало в зоні АТО. Тому й викладачі, і школярі добре розуміють, що таке війна та цінність миру.
- Треба прищеплювати культуру миру дітям, щоб ці зерна в майбутньому перетворилися на гарні паростки миру. Дуже цікава була тема уроку «Первісний стан природи».
Дуже вдало було поєднано всі ці механізми, які працюють у природі. У природі все гармонійно та збалансовано, і це повинно перекладатися й на людське суспільство.
Якщо ці механізми органічно поєднувати й ураховувати, то насправді можна в будь-якому суспільстві побудувати конструктивні взаємини. А саме створити стосунки, що дадуть змогу жити кожному виду в природі, кожному народу попри те, що дуже різноманітний як видовий склад організмів у природі, так і кількість релігій, народів, мов, культур тощо.
Урок вразив саме цими механізмами, які можна і потрібно доносити й до дітей на нашому шкільному рівні, показувати їм алгоритм побудови людських стосунків, ґрунтуючись на природних балансах різноманіття та співпраці
, - підкреслив директор Рубіжанської спецшколи Олександр Ошнек.



Програма освіти миру HWPL складається з 12 уроків і містить такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага. Ця освітня програма миру керується Декларацією миру та припинення війн (DPCW), яка була розроблена видатними експертами з міжнародного права з 15 країн, а саме відповідає 10-й статті документу про розповсюдження культури миру в суспільстві.
Уроки миру в українських школах викладатиме безкоштовно вчитель HWPL під патронатом ЕКОСОР ООН через онлайн-телеміст у період 2020—2021 навчального року, в співпраці з регіональними громадами та школами, а також з «ВГО «Поруч». Під час навчання дотримуються санітарні норми згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.
Нині більш як 200 навчальних закладів у 26 країнах призначено як Академії миру HWPL, а Міністерства освіти дев’яти країн підписали меморандуми (MOA) про співпрацю в області освіти миру.
Tags: dpcw, hwpl, Украина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments