Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Україна-Китай. Нове вікно можливостей
Про стратегічне партнерство між Україною та Китаєм: https://day.kyiv.ua/uk/article/den-planety/pro-nove-vikno-mozhlyvostey?fbclid=IwAR3OPe8Ztzj51QSsBBUGDz-1E07TQ1e2MIWvv1f7wbFLEGyuQciT1TcZGjk
В інтерв'ю посла України в Китаї Сергія Камишева

"...Україна в останні роки зробила далеко не все, що могла б, задля розвитку своїх відносин саме з КНР як другою наддержавою світу і з погляду реалізації спільних проєктів, і законодавчого сприяння приходу китайських інвестицій, і лібералізації візового режиму для китайських туристів, 150 млн яких відвідали інші країни в 2019 році. Не приваблюють китайський бізнес в Україні низькі темпи економічного зростання, технічне відставання, високий рівень корупції, залежна судова система та задовгі бюрократичні процедури.
Разом з тим я вірю, що нинішня атмосфера солідарності і взаємної підтримки між Україною та КНР на тлі спільної боротьби з пандемією, сприятиме перезапуску двосторонніх політичних контактів на найвищому та високому рівнях, надасть можливість посилити міжпарламентські та міжпартійні зв’язки, спонукатиме Україну до активнішої участі в реалізації спільних з КНР проєктів у межах китайської ініціативи «Один пояс, один шлях», кращого використання свого транзитно-логістичного та аграрного потенціалу.
У цьому контексті хотів би зауважити важливу роль обміну особистими посланнями між лідерами наших країн, що сприяло налагодженню безперебійної спільної роботи та обміну досвідом боротьби з COVID-19
"

І про Шовковий шлях
"Що стосується ініціативи «Один пояс, один шлях», то йдеться не про приєднання, а про активнішу участь у реалізації цієї ініціативи, бо Україна однією з перших стала її учасницею. Інакше й бути не могло, оскільки старовинний Шовковий шлях проходив територією, на якій нині розташована наша держава. Ми вже, власне, приділили увагу перспективам нашої участі в цьому глобальному проєкті.
Наближається до завершення створення договірно-правової бази нашої співпраці з КНР у межах цієї ініціативи. Настає час розпочати реалізацію конкретних домовленостей — будувати дороги, порти, мости, іншу інфраструктуру, а також промислові об’єкти уздовж Шовкового шляху. А це — нові робочі місця, зростання виробництва і надходжень у державний та місцеві бюджети.
Що стосується формату «16+1», який, до речі, після приєднання Греції перетворився на «17+1», вважаю, що Україна також мала б бути в цьому форматі щонайменше спостерігачем. Гадаю, першим кроком могла б стати реалізація одного-двох проєктів за участі нашої держави, Китаю та однієї-двох країн ЦСЄ.
А от перспектив приєднання України до ШОС, одним із двох лідерів якої є Росія, чи як спостерігача або партнера з діалогу я не бачу"
Tags: Китай-Европа, Украина-Китай
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments