Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Київ-Ташкент. Медичними крокамиМіж Україною та Узбекистаном на даний момент бізнес-відносини здійснюються окремими кроками. Зокрема, можна порахувати поодинокі факти двосторонньої співпраці в діловій сфері.

І ці кроки зроблено медиками.

В Києві Аптечна професійна асоціація України недавно (не пройшло й півроку!) приймала власників провідних аптечних мереж Узбекистану, а саме Ш. Мірсагатова, А. Турдінулатова, С. Насірова, Х. Ісмаілова, А. Алібаєва: https://fp.com.ua/news/apau-obminyalasya-dosvidom-iz-kolegamy-aptekaryamy-z-uzbekystanu/
Поїздку було організовано за ініціативи узбекської сторони.
Організатором виступив Рашод Муратовіч, який свого часу кілька років мешкав і розвивав бізнес в Україні.

В Київ узбекські фармацевти завітали з метою налагодження та зміцнення співпраці, а також за українським досвідом.
Українська фармацевтика відчутно просунулась вперед, зазначають узбеки. Особливо, у порівнянні з сусідами (перед тим як завітати до Києва узбеки приїжджали до Мінська).
В тему. Розвиток української фармацевтики визнається на міжнародному рівні: https://igor-tiger.livejournal.com/2307118.html

В Узбекистані медицину (зокрема, фармацевтику) на державному рівні визначено одним з основних пріоритетів розвитку.
В тему: місяць тому (листопад 2019) в Ташкенті офіційно було відкрито перший Центр традиційної китайської медицини.

В Узбекистані держава і приватний сектор націлені на масштабний розвиток фармацевтики. Якщо в Україні одна аптека припадає в середньому на 2000 осіб, то в Узбекистані – приблизно на 5000 осіб. Виняток – Ташкент, де одна аптека обслуговує близько 3000 чоловік. Це означає, що в кількісному відношенні є потенціал зростання в 2,5 рази.
Всього в Узбекистані 8000 аптек, з яких 2000 – комунальні. Розвиток мереж поступово витісняє малий бізнес.

Суть в тому, що в Узбекистані протягом попередніх двох років йде активний розвиток приватних аптечних мереж. Зокрема, це також пов’язано із курсом чинного президента Шавката Мірзійоєва. Отже, узбекський аптечний бізнес відчуває підтримку, будь-які перевірки аптек на сьогодні відсутні. Ліцензії видаються при дотриманні відповідних умов ледь не усім охочим.

Кількість українських аптек узбеків здивувала. А український законопроект №8591, котрим передбачено зменшення кількості аптек та збільшення відстань між ними, узбеки сприйняли з гумором.
Узбеки серед конкурентних переваг українських аптек назвали, в першу чергу, консультацію фармацевта на місці, друге – комфортні ціни, третє – проведення різних акцій. Також узбецькі аптекарі розуміють, що не тільки ціна є аргументом при виборі аптеки, а ще й час. Наприклад, аптеки поступово заходять на ринки, в супермаркети, торговельні центри. Для України - це звичайна справа, а для Узбекистану – нове.
Крім того, узбекські аптеки практично не займаються виготовленням власної продукції. Велика увага приділяється якості сервісу, позитивному ставленню до клієнтів, широкому асортименту лікарських засобів. У той час як в розвинених країнах аптеки давно вже продають такі товари, як зубна паста, мило, шампуні, гелі для душу, косметика.

Узбекські фармацевти під час поїздки домовились про зміцнення співробітництва з Аптечною професійною асоціацією України, відвідали Київський вітамінний завод, а також українські мережі «Аптека Доброго Дня» та «D.S.».

В тему. Медицина також тісно пов'язує Україну з Туркменістаном: https://igor-tiger.livejournal.com/2317248.html

Tags: Пояс Девяти морей
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments