Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Укрфармація. Доступні лікиУкраїнський фармацевтичний ринок лікарських засобів вже кілька років зростає темпами, що в рази перевищують динаміку ВВП: https://mind.ua/publications/20203545-budmo-zdorovi-yaki-liki-proponuyut-ukrayincyam

1. Зростання української фармацевтики можна порівняти зі зростанням кращих економік світу – 11% на рік, тобто утричі швидше, ніж економіка України. (Станіслав Шум, Top Lead).
У 2018 році обсяг продажів лікарських засобів через аптечні мережі (вони реалізовують 87% всіх ліків) склав 74,5 млрд грн, у 2017 році – 61,2 млрд грн, а в 2016 році – 50,6 млрд грн. У штучному вираженні це 1,144 млрд упаковок, 1,115 млрд упаковок і 1,046 млрд упаковок відповідно (Proxima Research)

2. Українські виробники відвойовують дедалі більшу частку ринку. Сьогодні 2/3 ліків – це препарати вітчизняного виробництва. Хоча років 10 тому ситуація була діаметрально протилежною.
Якщо проаналізувати ТОП-10 фармацевтичних компаній-лідерів у 2019 році, більше половини з них – це саме українські виробники, такі як «Фармак», «Артеріум», «Дарниця», «Юрія-Фарм», Київський вітамінний завод і група «Здоров'я».
Для порівняння: у 2011 році, для порівняння, в першій десятці було лише чотири українські компанії.
- Українські фармацевтичні підприємства мають високі виробничі стандарти, тому я вважаю, що у нашого фармринку є великі перспективи. Понад 70% упаковок з ліками, які продаються в країні, вироблено в Україні, – Іван Сорока, Український медичний клуб.

3. Фармацевтична галузь – одна з небагатьох в Україні, де немає монополістів. Ліцензію на виробництво ліків мають 115 компаній, але ніхто з них не займає частку понад 7%. При цьому ринок відрізняється високою конкуренцією: на ньому є як усталені лідери, так і компанії, яких прийнято називати «другим ешелоном».
У той же час, потенціал багатьох виробників часто недооцінений, хоча вони мають унікальні напрацювання та патенти, що відкриває перед ними широкі можливості для експансії як на внутрішньому ринку, так і за його межами.

4. Можливості внутрішнього українського фармацевтичного ринку ще не вичерпані. Так, українець в середньому витрачає на медикаменти близько 73 євро на рік – це рівень країн Південно-Східної Азії. У той час як витрати на ліки у жителів Західної Європи в 3-5 разів вище, що пов'язано як з вищим рівнем життя і вартістю препаратів, так і з тим, що європейці купують препарати не за власний кошт, а за страховими та державними програмами.
Саме тому українські виробники покладають великі надії на медичну реформу, зокрема – на запуск страхової медицини. Крім того, стимулом для зростання ринку є згадана вже програма «Доступні ліки».

5. Українські фармкомпанії мають шанси посилити позиції й на міжнародній арені. Світовий ринок щорічно зростає на 5-6%, і великий внесок у це зростання роблять країни з фарміндустрією, що розвивається.
За прогнозами, глобальний річний обсяг продажів лікарських засобів до 2024 року зросте з $911 млрд до $1,25 трлн. Україна стане частиною цього зростання.

В тему.
10 тез медичної реформи: https://igor-tiger.livejournal.com/2305166.html
Медицина. Мир. Земля: https://igor-tiger.livejournal.com/2303413.html
Tags: Украина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments