Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Україні потрібна вільна торгівля з КитаємУкраїні потрібна вільна торгівля з Китаєм.

Нинішній товарообіг між обома країнами явно не відображає реальний потенціал українсько-китайських відносин.
Втім навіть за нинішніх, найнесприятливіших умов, торгівля між Україною та Китаєм примудряється демонструвати зростання.

Створення зони вільної торгівлі між Україною та Китаєм значно розширить можливості двосторонньої співпраці, сприятиме розвитку інтересів бізнесу обох країн, а також взагалі зміцнить економічне підгрунтя українсько-китайської стратегічної співпраці.
До того ж, вільна торгівля - сучасна тенденція розвитку усього вільного світу.

Офіційно пропозицію створити ЗВТ було зроблено у 2017 році: https://news.finance.ua/ua/news/-/400121/kytaj-gotovyj-zaprovadyty-zvt-z-ukrayinoyu-posol
Цю пропозицію було зроблено з ініціативи Китаю.
У той час з боку української влади, зазначену китайську пропозицію було проігноровано. Та й взагалі попередньою владою всіляко ігнорувалися будь-які відносини з Китаєм.

Переговори щодо створення ЗВТ потрібно починати.
Тим більш, в торгівлі переговори - це завжди тривалий та дуже прискіпливий процес.

Звісно, в українському суспільстві також має відбуватись відповідне широке громадське обговорення.
Принаймні, на даний момент жодних раціональних аргументів "проти" створення ЗВТ я не почув: https://pravo.ua/articles/imja-im-region/
Хіба що, лунають ірраціональні судження, або недостатня обізнаність з питанням, або банальна китаєфобія.

Критики ЗВТ з Китаєм наприклад, часто посилаються на інтереси нацбезпеки.
Відразу зазначу: створення ЗВТ між Україною та Китаєм повністю відповідає стратегічним інтересам української нацбезпеки. Зокрема, сприяє розширенню та зміцненню українських інтересів.

Що стосується загроз українській нацбезпеці в сфері торгівлі, то більш доречним вважаю нагадати, що Україна досі бере участь у зоні вільної торгівлі з країнами СНД: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/997_n25
Це численні загрози українській торгівлі та нацбезпеці не тільки від країни-агресора, але й від її найближчих союзників (наприклад, Білорусі та Казахстану) (а також від інших пов'язаних з країною-агресором суб'єктами).
На жаль, факт участі України у ЗВТ СНД досі намагаються замовчувати. Навіть після минулорічного помпезного "політичного виходу" Києва з СНД. Для виходу з міжнародних договорів та угод є окремий, загальновизнаний порядок. Щодо виходу з ЗВТ з СНД цей порядок на жаль, не було задіяно Києвом.

Не треба замовчувати міжнародні угоди, котрі становлять загрозу. Зокрема, про загрози від ЗВТ СНД. Як й не треба також зволікати з міжнародними угодами, котрі навпаки сприятимуть українським інтересам. Зокрема, щодо створення ЗВТ з Китаєм.

І ось в цій історії цілком доречно можна провести аналогію з нинішньою ситуацією навколо "Мотор-Січ".
Раніше я вже зазначав, що росіяни намагаються вести "інформаційні війни" проти "Мотор-Січі": https://igor-tiger.livejournal.com/2292790.html
Нинішній саботаж щодо створення ЗВТ "Україна-Китай", а також спроби замовчувати реальні загрози від ЗВТ СНД напевне, теж мають "російський слід".
Tags: Украина-Китай
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments