Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

США повинні довіряти союзникам (2)


Марк, більше довіри (Мун)

В тему. США мають більше довіряти своїм союзникам в Азії: https://igor-tiger.livejournal.com/2291469.html
Зокрема, нестача довіри (та відповідні проблеми звідти) добре спостерігається по ходу нинішніх переговорів в рамках тристороннього альянсу.


США зберігають тристоронній альянс зі своїми основними азійськими союзниками Кореєю та Японією, але розбіжності між ними залишаються: https://news.abs-cbn.com/overseas/11/15/19/us-urges-south-korea-and-japan-to-work-through-differences

Втім, це вдається досягти, здебільшого, наперекір політиці чинної американської адміністрації.
США мають діяти більш ефективно в своїй політиці щодо відносин з азійськими країнами.


Декілька основних висновків.


№1. Той факт, що тристоронній альянс вдалось зберегти завдяки безпосередньому втручанню США, тільки красномовно свідчить про ту важливу роль, яку відіграють США в цьому альянсі.
Не визначну роль, але вагому роль. Враховуючи, що тристоронній альянс є співтовариством рівноправних держав, де кожна держава відіграє важливі ролі задля досягнення спільної мети та захисту спільних цінностей.
Але й в США мають усвідомлювати свою відповідальність за розвиток альянсу, пристосовуючи відповідним чином власну азійську політику.
Це перше.


№2. Проблеми та розбіжності у відносинах між Кореєю та Японією, звісно, виникли не зараз та під собою мають певні історичні підгрунтя. Але зазначу, саме зараз ці проблеми раптово тільки поглибились, негативно відобразившись на стані міждержавних відносин, розхитуючи усталені зв'язки та безпеку в азійському регіоні.
Але було б дуже помилково викладати нинішній корейсько-японський спір суто як двосторонні розбіжності.
Проблеми тристороннього альянсу - це проблеми усіх трьох країн. Зокрема, зростання націоналістичних настроїв у Сеулі та Токіо - це не лише проблеми їхньої внутрішньої політики. Але й реакція на America First.
США, проголосивши курс America First, спровокували зростання націоналістичних настроїв у багатьох країнах світу. З одного боку, це суттєво стримало ряд глобальних процесів. А з іншого боку, це на рівному місці створило конфліктні ситуації навіть там, де взагалі немає передумов для конфліктних ситуацій.
І зараз коли з одного боку, Вашингтон досі триває рівновіддалену відстань від корейсько-японського спору, а з іншого боку, не робить власних кроків на зміцнення альянсу - все це тільки додатково свідчить, що адміністрація США має проводити більш ефективну політику.
Це друге.


№3. Щоб подолати розбіжності та будь-які конфліктні ситуації, треба орієнтуватись на спільні цінності.
Мир та мультилатералізм є тим спільним знаменником, котрі допоможуть зміцнити тристоронній альянс.
Довіра - є визначальною цінністю, котра зміцнює альянси.
Егоцентризм - створює передумови для розбіжностей та конфліктних ситуацій.
Це третє.


№4. Тристоронній альянс Вашингтон-Сеул-Токіо на даний момент тримається на мудрості азійських союзників, котрі зараз з одного боку, платять надто високу (завищену) подвійну ціну, а з іншого боку - несуть весь тягар спільної відповідальності за вирішення безлічі регіональних проблем. У той час як США навпаки, майже самоусунулися від багатьох проблем, котрі стоять перед тристороннім альянсом.
США зробили велику помилку, влаштувавши торги на безпеці з своїми азійськими союзниками. Зокрема, меркантильно перевівши відносини у суто грошовий вимір.
З одного боку, це послабило азійських союзників. Зокрема, став стримуючим фактором в економіці. А з іншого боку, основні загрози (зокрема, у безпеці) жодним чином не зникли. Навпаки, безпекові загрози у регіоні є стабільно високими.
Хіба США в отих торгах на безпеці (з своїми союзниками) хоч щось виграли?
Наврядчи.
Це четверте.


№5. Напевне, Республіка Корея за нинішніх умов опинилася перед подвійним тягарем.
Сеул дуже багато робить задля досягнення спільної мети у побудові безпечного миру. Зокрема, на Корейському півострові у міжкорейських відносинах, у Північно-Східній Азії, а також дуже багато робить для США.
Наприклад, історичні зрушення у корейському мирному процесі (зокрема, саміти між США та КНДР) вдалось досягнути завдяки величезним медіаторським зусиллям Сеулу. Хіба ці зусилля мають якийсь "грошовий вимір"?
Політика Сеулу у побудові безпечного світу та стійкого миру важить значно більше, ніж будь-які материальні цінності.
За три роки Сеул зробив дуже важливу роботу у зрушенні мирного процесу на Корейському півострові та зміцнення безпеки Східної Азії. До того ж, за весь цей час корейцям доводилося долати багато різноманітних викликів. Зокрема, й тих викликів, котрі додалися. Наприклад, виклики "торгових війн", а зараз ще й додалися погіршення розбіжностей з Японією.
Японія опинилася у дещо схожій ситуації.
Питання: що для інтересів альянсу зробила адміністрація США? Звісно, окрім того, що постійно влаштовують торги та намагаються тільки підвищувати вартість оборонного альянсу для своїх азійських союзників.
Це п'яте.

Зазначу, це тільки основні висновки щодо поточного розвитку тристороннього альянсу.
Азійське турне Еспера триває. Та по кожному пункту можна додати й інші висновки. Зокрема, й щодо політики по В'єтнаму та Філіппінам (а також забезпеченню свободи навігації на морі).

Скоріш, в порядку конструктивних пропозицій.
США відіграють важливу роль в азійській політиці. Але й політика США щодо азійських країн має бути якісно змінена.
Tags: Корея, США, Япония
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments