Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Слово Посла
Ду Вэй, посол Китая в Украине, дал большое и содержательное интервью: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2274152-du-vej-posol-knr-v-ukraini.html
Интересное, затронуто ряд важных тем, достаточно широкий охват, расставлены акценты.

Посол производит хорошее впечатление.
Дипломатичен. Эрудирован. Тактичен. Точен в формулировках.
Юрист - и этим все сказано.
С юристами всегда удобно и интересно общаться.

Есть одно пожелание: чтоб посол регулярно общался с масс-медиа.
Для такого общения форматов может быть много разных. Например, интервью. Или совместные пресс-конференции.
Прямая речь от первого лица - тем более, по актуальным вопросам - всегда своевременно и имеет большое значение.

Тезисно.

1. Про поддержку Украины: "Китай дотримується дуже чіткої позиції - ми поважаємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Після початку українського кризи, китайське керівництво відкрито і ясно підтвердило цю позицію. Ні у минулому, ні у майбутньому Китай ніколи не порушував і не буде порушувати цих принципів. Стосовно відносин між Росією та Україною. Ви знаєте, що обидві країни - і Росія, і Україна - дружні Китаю, і ми дуже хочемо бачити у найближчому майбутньому вирішення конфлікту шляхом політичних і дипломатичних переговорів"
Прим: по тексту посол упоминает об Евроазиатском континенте. Символично. Однозначно можно расценивать как дружеский месседж в адрес Украины. Из уважения к украинскому народу и нашему европейскому выбору.
В Украине, по понятным и уважительным причинам, есть предубеждения (кстати, вполне заслуженные) относительно "евразийства".
Но говоря о "евразийстве", будьте все-таки внимательнее, мудрее и толерантными.
Не только Россия поддерживает "евразийский проект".
Южная Корея развивает "Евразийскую инициативу". Причем это действующая внешнеполитическая стратегия Сеула, целостная, сбалансированная и реалистичная.


2. Про конфликт на Донбассе: "Коли мова йде про ситуації між Росією та Україною, ми все-таки виступаємо за політичні та дипломатичні переговори.
Ми вважаємо ці заходи дуже ефективними, тим більше, що зараз працює «нормандський формат», йде Мінський процес, тобто існують канали і шляхи контактів. Ми дуже хотіли б, щоб усі сторони наскільки можливо прискорили Мінський процес для вирішення цих проблем"


3. Украина на Новом Шелковом пути: "Україна є дуже важливим вузлом на Євроазійському континенті. До того ж Китай отримав дуже активну реакцію від вашої країни відразу після висунення ініціативи «Один пояс - один шлях». Тому ми включили Україну в першу групу з 65 країн, які братимуть участь у побудові загальної концепції «Один пояс - один шлях».
На зустрічах з журналістами я вже говорив про три переваги України у нашій співпраці у рамках концепції «Один пояс - один шлях».
Перше - це географічне положення Вашої країни і зручна транспортна (повітряна, сухопутна, морська) мережа. У цьому сенсі Україна буде грати важливу і неігноровану роль у реалізації даної концепції.
Друге - можливість наших економік доповнювати одна одну, тобто у Китайської сторони є переваги у капіталі та досвід втілення науково-технічних результатів у життя, а в Української сторони - великий потенціал ринку і солідна науково-технічна та кадрова бази.
Втретє - взаємний культурний інтерес. Ми помічаємо, що багато українців від душі люблять Китай і китайську культуру, що справляє на нас глибоке враження. Відповідно, все більше китайців виявляють великий інтерес до літератури, мистецтва, живопису та музики України"


4. Про опыт реформ: "Китай і Україна - різні країни, тому не можна сказати, що досвід китайських реформ відповідає реаліям України. Але я хочу пояснити моє розуміння з точки зору простого китайця.
По-перше, я хотів би підкреслити, що наш найважливіший досвід - це наполегливість у проведенні реформ і відкритість для зовнішньому світу. Усім відомо, що в різні періоди історії Китай теж був дуже розвиненою та могутньою державою, але за часів династії Мін і династії Цін відбувся спад, причина цього спаду в періоди цих династій була саме в тому, що Китай закрив свої двері для зовнішнього світу.
Керівники нашої держави і китайський народ вважають це уроком для нації, тобто, якщо немає політики відкритості та реформ, немає розвинутого і процвітаючого Китаю.
Тобто послідовність і спадкоємність політики - це перший важливий момент, що також можна розцінити як гарне відображення китайської культури. Другий - збереження стабільності суспільства, оскільки, реформи - це якоюсь мірою революція, потрясіння, і без стабільності та солідарності в суспільстві проводити їх дуже важко.
Тому до офіційного початку політики реформ і відкритості саме Ден Сяопін як мудрий політик заклав міцний фундамент політичної стабільності та солідарності в нашому суспільстві.
Також дуже важливо проводити реформи поетапно і поступово. Деякі країни обрали шокову терапію, а Китай обрав інший шлях"

5. Про сотрудничество: >"Китай цікавить приватизація в Україні, і ми дуже сподіваємося, що українська сторона надасть нам більше інформації про це, щоб китайські бізнесмени могли оцінити свої шанси на ринку України.
За моєю інформацією, китайські підприємці зацікавлені у вкладанні інвестицій в процеси приватизації у фінансовій, аграрній сфері та логістиці.
Звичайно, у процесі співпраці з'являються і нові питання.
Найбільша проблема у цьому процесі - те, що Китай відкрив кредитну лінію для України на 7 млрд. доларів, але, на жаль, рівень їхнього використання дуже низький. Китайська сторона, і я в тому числі, докладали максимум зусиль, щоб продовжити термін дії цих кредитів, але, звичайно, це не буде безстроково.
Для мене дуже важливо якомога швидше сприяти більш ефективному використанню цих коштів. Як я вже говорив, один з багатьох шляхів вирішення цього питання - розширення сфер використання кредитів китайських банків.
За моєю інформацією, Україна зараз вибирає конкретні проекти, під які можна використовувати наші кредити. Але цей процес йде дуже повільно - ми поки не бачили конкретного списку проектів. Хоча сума дуже велика, і використання цього кредиту в такий важкий для України момент є дуже важливим. Тому я дуже намагаюся прискорити цей процес, але поки, на жаль, не виходить"


6. Про ценности: "Коли ми говоримо про цінності, ми говоримо про культуру. Національні цінності Китаю культивувалися тисячоліттями на грунті різних культурних шедеврів. Наприклад, Кун-цзи (Конфуцій) і Мен-цзи - це наші класики, і через тисячі років і поколінь ми продовжуємо розвивати передові ідеї.
За Конфуцієм, найвища цінність - це добро, пза Мен-цзи - відповідальність, обов'язок людини.
Ми озброєні саме цієї класикою, тому коротко відповісти на Ваше запитання дуже важко. Останніми роками ми з розмахом поширюємо основні соціалістичні цінності"

7. Про права человека: "Ми ніколи не відмовлялися говорити на тему прав людини, оскільки в Китаї їх дуже поважають. Ми, звичайно, не заявляли, що у нашій країні питання прав людини вирішено досконало. Але можу вам сказати, що досконалості саме в цьому питанні немає ніде в світі.
Можу вас запевнити, що саме в ці роки ситуація з дотриманням прав людини в Китаї розвивається, а не стає гірше і гірше.
Дуже можливо, що між Заходом і Сходом, між Китаєм і Європою існує відмінність у розумінні прав людини. На Заході цю тему дуже часто політизують і роблять акцент на ідеології. Китай поки що перебуває на такій стадії розуміння прав людини, що це - реальні права: право на існування, право на розвиток.
Звичайно, ми вітаємо бажання міжнародного співтовариства дати нам добрі поради і рекомендації щодо розвитку сфери прав людини. Але ми не можемо прийняти того, що деякі сили під приводом захисту прав людини критикують китайський уряд і наші спільні цінності, - у Китаї це неприйнятно"Tags: Украина-Китай
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments