Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Украина на Пути
Украина должна сделать шаг в перспективу украинско-китайских отношений: http://www.tianxia.link/uk/article/5818-ukrayina-maie-zrobiti-vazhlivii-krok-u-maibutnie-ukrayins-ko-kitais-kikh-vidnosin

Для ефективної співпраці, на думку експертів, китайській дипломатії в Європі належить вирішити три завдання.
Перше – вдале проведення підготовки до травневого саміту "Один пояс, один шлях" у Пекіні. Вже зараз висловили готовність брати у ньому участь лідери Росії і Великобританії, але участь керівництва інших європейських країн має зробити захід ще більш представницьким.
Друге – спільна боротьба з протекціоністською політикою нинішньої адміністрації США. ЄС через конфлікт на Україні зіпсував економічні відносини з Росією, а двосторонні угоди між Британією і США є невигідними для Брюсселя. З іншого боку, Великобританія після Brexit шукає для себе альтернативних економічних і зовнішньополітичних партнерів, і Китай цілком підходить на цю роль.
І третє, найважливіше, – Пекіну варто активніше залучати ЄС на свою сторону у таких ініціативах, як "Один пояс, один шлях" і Азіатський банк інфраструктурних інвестицій.

Якщо до травня не відбудеться візит Петра Порошенка до США, частина експертного середовища радить нашому президенту скористатися запрошенням і очолити український десант до травневого саміту "Одного поясу, одного шляху" у Пекіні. Адже форум обіцяє представництво надвисокого рівня.
Повноцінно працювати у багатосторонніх форматах Києву ще належить навчитися. Зовнішня політика України має відображати світові тренди і діяти на випередження, щоб наша країна не була назавжди скута дуалізмом Захід-Росія. Задля цього Україні потрібно почати діяти послідовно, показати себе як адекватного та надійного партнера. Значним кроком у цьому напрямку могла б стати системна робота з країнами Азії, зокрема, серйозна співпраця з КНР.
Tags: Украина-Китай, Шёлковый путь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments