Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Новый шелковый порядок
Китайская концепция глобального устройства и Новый порядок Шелкового пути
http://www.tianxia.link/uk/article/5819-kitais-ka-kontsieptsiia-ghlobal-nogho-ustroiu-ta-novii-poriadok-shovkovogho-shliakhu

"Новий порядок Шовкового шляху, по своїй суті, є різновидом міжнародного порядку. Так званий порядок є систематичним, не хаотичним станом речей. Міжнародний порядок, означає сукупність норм, принципів, механізмів, сформованих суб’єктами міжнародної спільноти для реалізації певних відносин. Міжнародний порядок проявляється у нормах поведінки та міжнародних механізмах. Норми поведінки насправді є правилами, яким слідує уся міжнародна спільнота. Міжнародні механізми, насправді є механізмами регулювання міжнародної спільноти. Міжнародний порядок є найбільшим спільним дільником визнання фундаментальних норм міжнародної спільноти з боку учасників міжнародних відносин, що займають провідну та не провідну роль. З цього формуються правила, якими керується міжнародна спільнота, але цим правилам ще необхідні міжнародні механізми, для системного забезпечення їх виконання.

Міжнародний порядок втілюється у праві голосу суб’єкта міжнародних відносин, а право голосу безсумнівно підкріплене наявністю «твердої сили» та «м’якої сили». Але створення та упорядкування міжнародного порядку є системною розробкою. Наявний міжнародний економічний порядок звісно має численні нераціональні фактори, наприклад, наявні торгові системи з нееквівалентним обміном і міжнародні фінансові системи із монополізованими заходами контролю капіталу. Наявний міжнародний політичний порядок хоча має політику грубої сили та гегемонізму, але серед принципів, правил та механізмів, які є в ньому, багато мають раціональне ядро, особливо рівність серед інших учасників, визначена «Статутом ООН», взаємна повага суверенітету, територіальна цілісність та політична незалежність, боротьба проти застосування воєнної сили та збройного залякування.

«Порядок Шовкового шляху» керується концепцією «5 напрямків та 3 спільнот». Напрямок політичної комунікації, напрямок зв’язку та взаємного доступу інфраструктури, напрямок вільної торгівлі, напрямок циркуляції фінансів, напрямок взаємозв’язку народів несуть на собі основну ідею «Одного поясу, одного шляху»; створення спільноти зі спільними інтересами, спільноти зі спільною відповідальністю, спільноти зі спільною долею є новою системою цінностей та поглядом на методи управління. Країни «Одного поясу, одного шляху» за допомогою «об’єднання в партнерство і не створення альянсів» приймають участь та спрямовують світовий порядок. «5 напрямків та 3 спільноти» втілюють в собі ідею незалежної зовнішньої політики, на якій наполягає Китай: за допомогою «Одного поясу, одного шляху» створити разом з країнами-учасницями взаємовигідний формат та представити нову модель міжнародного та регіонального співробітництва 21 сторіччя"
Tags: belt and road
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments