Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

США-Китай та права людини
Продовжуючи тему: http://igor-tiger.livejournal.com/1885712.html, http://igor-tiger.livejournal.com/1888202.html.

«…Сполучені Штати прагнуть до майбутнього, в якому країни поділяють загальний добробут і відповідальність в ім’я миру та безпеки. Єдиний спосіб побудувати таке майбутнє – створити механізми й звичаї співпраці й спонукати Китай до більшої свободи інтернету, переслідування активістів, таких як Чень Гуанчень, тибетських та уйгурських мусульманських меншин та їхніх сусідів через територіальні претензії.
Китайці вважають, що ми не цінуємо, наскільки вони розвинулись і наскільки змінились або не беремо до уваги, наскільки глибокий і постійний їхній страх перед внутрішніми конфліктами й розвалом. Вони ображаються на критику чужинців. Вони твердять, що китайський народ тепер вільніший, ніж будь-коли раніше, і має свободу вибору праці, пересування, заощадження й нагромадження багатства. Вони справедливо пишаються тим, що більше і швидше вивели людей з бідності, ніж будь-яка інша нація в історії. Вони вірять, що наші відносини формуватимуться на основі взаємного власного інтересу й невтручання в справи одні одних.
Коли ми не погоджуємось, вони вважають, що це через те, що ми боїмось виходу Китаю на світову арену й хочемо його стримати. Ми вважаємо, що розбіжності є нормальним складником наших відносин, і гадаємо, що наша співпраця зміцниться, якщо залагодити наші відмінності. Ми не зацікавлені стримувати Китай. Але ми наполягаємо, щоб Китай грав за правилами, обов’язковими для всіх націй.
Тобто ще не вечір.
І Китаю, і нам треба ще вирішити деякі важкі питання. Нам слід керуватися випробуваною часом стратегією: працюйте на найкращий результат, але плануйте трохи менше. І тримаймося наших цінностей».
(Хілларі Клінтон, "Важкі рішення")
Tags: Китай-США
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments