Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Кто сбил "Боинг" (мнение Надежды Савченко)
ХТО ЗБИВ «БОЇНГ»
(думка льотчика-винищувача Надії Савченко)

«У новинах по російських каналах я бачила 30-секундні уривки з мого інтервю, а в Інтернет вони виклали, як мені сказали працівники ФКУ СИЗО-3, 30-хвилинний ролік, суттю якого є те, що я не вірю, що «Боїнг-777» над територією України збили ополченці. Тобто саме те, що вони й хотіли почути.
Насправді я сказала, що ополченці не змогли збити «Боїнг» із комплексу «Бук» самі, хіба що їм давала наведення Росія, так само, як і самі ж російські спеціалісти могли зробити пуск із території України, що контролюється ополченцями.
Очевидно, що ополченці цього зробити не могли. А от категорія найманці, військослужбовці РФ) це зробити точно могли.
От тільки російські журналісти не показали, що я мала на увазі під словом «ополченці».
І ще, хоч я не є спеціалістом комісії ІКАО, яка повинна розібратись у катастрофі падіння «Боїнгу» і дати свої оцінки і висновки, але як людина, яка має відношення до авіації, розумію:

«Боїнг» почав падати над територією України за 50 км. до кордону з Росією (а отже, це менше, як за 10 хв. Льоту до зони контрольованого повітряного простору РФ, але не менш як за 10 хв. льоту до входу в зону дії відповідальності за контроль повітряного простору іншим диспетчерським пунктом), пілоти повинні були вийти на зв'язок із російським диспетчером і перейти під його управління (за вимогами ІКАО).
Що пілоти «Боїнгу» і зробили, встановивши зв'язок з російським диспетчером зонального центру управління – повітряним рухом «Стріла» в Ростові-на-Дону о 17 год. 10 хв., попередили, що входять в зону його відповідальності під його управління. Про це навіть писали в російській пресі наступного дня (а саме 18.07 в газеті «Комерсант»), щоправда, потім всі заяви про це в російських ЗМІ були зняті, натомість зявилося твердження, що малайзійський «Боїнг» залишився під контролем українських диспетчерів. Також російські чиновники не раз заявляли в російських і світових ЗМІ, що система ППО Росії і російські супутники чітко фіксували траєкторію руху малайзійського «Боїнгу», при цьому постійно звинувачуючи США в тому, що фіксували і американський супутник над територією України – мовляв, «що він там робив?». Ну напевне, те саме, що і російський супутник…
Отож, теоретично виходить, що система наведення ППО РФ могла навести комплект ППО типу БУК, Кольчуга чи якийсь інший комплект ППО, що працював з цією системою наведення, в зоні її дальності дії, тоді, коли він міг знаходитися на території Росії, чи на території України, контрольованій «ополченцями», або ніким не контрольованій (впевнена, такі території теж є, принаймні в зоні візуальної видимості).
Але я не роблю жодних висновків.
Висновки – справа комісії ІКАО. Я пишу своє бачення».
(Надія САВЧЕНКО, «Сильне Ім’я Надія»)
Tags: Малайзия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments