Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Первая евроколія страны

Львів та Європу може поєднати вузька залізнична колія європейського зразка (1435 мм завширшки замість звичної для нас 1520 мм). Будівництво вузькоколійки до найбільшого міста Західної України нині активно обговорюють українські та європейські політики та бізнесмени.

— У нас є мета добудувати колію з нашого міста до кордону з Польщею. Щоб можна було сісти у Львові у швидкісний потяг і дістатися до будь-якої європейської столиці. Маємо підтримку ЄС щодо цього проекту й тепер слово за Україною, — говорить міський голова Львова Андрій Садовий.

Ідея вузької колії до Європи зі Львова далеко не нова...

Ще 20 років тому, за приблизними підрахунками, для організації сполучення колією європейського зразка від Львова до кордону через станцію Мостиська-ІІ потрібні були кошти на рівні 120 мільйонів доларів. Тепер це число буде значно більшим. Отож упродовж останніх двох років львівські залізничники працюють над альтернативним шляхом колії. Поєднати вузькою колією планують не Львів та Перемишль, а наше місто та кордон у напрямку столиці Польщі (шлях Варшава — Люб­лін — Замосць — Львів). Цей проект і політично, й економічно, і технічно (менша відстань терито­рією України) доцільніший.


За підрахунками залізничників, у разі прокладання вузької колії в напрямку Варшави на території України треба буде побудувати 66 км шляху на ділянці Рава-Руська — Брюховичі. Вартість проекту залежатиме передусім від того, куди вирішать прокладати новий шматок колії. За приблизними підрахунками, на прокладання 66 км суміщеної колії від Брюховичів до держкордону Рава-Руська — Гребенне потрібно приблизно 50 млн. євро, або понад 800 млн. грн.

Натомість проект прокладання колії до Перемишля може коштувати в кілька разів дорожче. Загальна довжина нової колії в цьому разі становитиме, за попередніми розрахунками, 86 км.

Подробнее: http://www.gazeta.lviv.ua/life/2014/05/16/29374.Казалось бы, мелочь. Но по таким мелочам и пролегает искусственная дистанция между Украиной и Европой. За двадцать лет о евроинтеграции говорилось много, но каждый раз наши поезда перед западной границей были вынуждены тормозить. Чтоб «переобуться».

Однако, теперь практичний рух евроинтеграции наконец, сдвинулся. И особенно, нужно отметить, что первая евроколия страны начинается здесь, во Львове, в сердце нашей Украины…

Tags: Шёлковый путь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments