Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Світ на підтримку України

15 березня 2015 року,в день річниці окупації Чехії гітлерівською армією

У Європі війна: не повторюйте мюнхенську зраду 1938.

Відкрите звернення до лідерів спільноти Заходу (Обами, Меркель, Олланда, Туска, Юнкера, Кемерона)


Шановнa пані, шановні панове,

минув рік з того моменту, коли українські громадяни повстали і скинули зкорумпований режим. Більше ста громадян України загинули під прапорами України та Європейського Союзу в прагненні прокласти своїй Батьківщині шлях до гідності та свободи.

Минув рік з того моменту, коли російська армія без відзнак, під виглядом «зелених чоловічків», озброєним шляхом зайняла Крим, тим самим порушивши принцип непорушності кордонів, на якому тримався світ в Європі після Другої світової війни. Відразу ж після цього російські агенти спробували спровокувати заворушення на сході і півдні України і розколоти її. У Донбасі Росія розв’язала кровопролитну війну, яка завдяки масивним поставкам російських танків, пускових ракетних установок та інших видів озброєнь, а також участі десятків тисяч військових та інших громадян Росії, триває донині. Сьогодні криваві сліди російських агентів, військових і зброї очевидні в Україні так само, як були очевидні отруйні сліди пoлонія на вулицях Лондона.

Нас турбує те, що незважаючи на факт, що агресивна війна Росії проти України вже забрала – за різними оцінками – життя від 6 до 50 тисяч громадян України і Росії, демократично обрані лідери Заходу фактично продовжують політику умиротворення. Агресію іноземної держави на території іншої суверенної держави вони називають “конфліктом” або “ситуацією”, а очевидні поступки агресору вважають “дипломатичним рішенням”.

У 1938 році в Мюнхені Великобританія і Франція – тодішні союзники Чехословаччини – за мовчазної згоди інших демократій, зрадили її і під приводом захисту німецької меншини дозволили Адольфу Гітлеру зайняти значну частину території нашої країни, зрештою розбити і повністю окупувати її. Тодішній прем’єр-міністр Великобританії Чемберлен відсвяткував у Лондоні згаданий акт зради, розмахуючи аркушем паперу зі словами про “мир нашого часу.” Історія незабаром у всій наготі розкрила наївність такої позиції. Однак до того часу промисловий потенціал та людські ресурси, колись демократичної Чехословаччини,вже були в повному обсязі поставлені на службу гітлерівській військовій машині.

Нас турбує те, що історія повторюється майже 80 років після Мюнхена. У 1994 році Україна відмовилася від свого ядерного арсеналу і підписала Будапештський меморандум, причому США і Великобританія стали гарантами територіальної цілісності та незалежності України. Недостатня підтримка, що надається США і Великобританією Україні, яка зазнала військової агресії, на жаль, нагадує відмову західних демократій від захисту Європи від Гітлера і кидає тінь сумніву на надійність інших міжнародних угод і гарантій, включаючи гарантії, теоретично надавані країнам Європи членством в НАТО.

Нам зрозумілі зусилля європейських лідерів, спрямовані на пошук мирного вирішення і переговори в дусі традицій і цінностей європейського гуманізму, в контексті післявоєнного розвитку в Європі. У той же час нас непокоїть те, що все це використовується агресором для продовження та розширення агресії. Ми вважаємо, що вже давно настав час для надання ефективної і значної військової та економічної допомоги Україні, що стала жертвою нападу, який стався лише тому, що громадяни цієї країни вирішили домогтися свободи, людської гідності і членства в Європейському Союзі.

Громадяни України наділені невід’ємними правами, включаючи право на життя, свободу, прагнення до щастя і демократично обране політичне майбутнє . Ні в кого немає права заборонити їм прагнути робити це. Російська війна проти України – це спроба за допомогою танків, ракетних установок і гармат зупинити розширення свободи і прав людини.

Варто було б нагадати людям по обидва боки Атлантики як попередження слова великого британського діяча Вінстона Черчілля, якими він характеризував поведінку демократичних держав в 1938 році: “Англія і Франція могли вибрати між війною і ганьбою. Вони вибрали ганьбу, але отримають і війну … ”

Війна в Європі вже йде. Її навряд чи вдасться зупинити поставками перев’язувального матеріалу і ковдр Україні, яка зазнала нападу, а також безперервними поступками безжалісному і цинічному агресору.

Чи дозволить демократичний світ стекти кров’ю Україну а агресору і далі розширювати агресію – це рішення знаходиться в Ваших руках і історія буде судити Вас.


Підписанти:

http://www.support-ukraine.org/letter-uk/

Tags: Украина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments