Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Китай: позиция по украинскому вопросу неизменна

middle_5bbe59b9162d528a0e3b04fc0f57b11b


Пекін не має наміру змінювати свою позицію з українського питання, вважаючи її «об'єктивною і справедливою». Так офіційний представник МЗС Хуа Чуньін прокоментувала на прохання кореспондента Укрінформу зроблену днями китайським дипломатом заяву щодо України.

«Наша позиція з питання України чітка і ясна, ми її озвучували неодноразово. У вирішенні українського питання Китай дотримується об'єктивної і справедливої позиції, вона не зазнала змін», - заявив Хун Лей.


Як відомо, минулої п'ятниці виконуючий обов'язки директора департаменту Європи і Центральної Азії МЗС КНР Гуй Цунюй заявив російським журналістам, що "Китай з повним розумінням ставиться до викликів і погроз, з якими стикається Росія щодо українського питання, і підтримує підхід РФ до вирішення цієї проблеми”. Він також підкреслив, що Пекін виступає “проти зовнішнього втручання у внутрішні справи України через повалення влади". “Я особисто вважаю, що деякі держави і блоки продовжують дотримуватися мислення часів холодної війни і ведуть геополітичні ігри і намагаються ущемити геополітичні інтереси Росії. Китай виступає категорично проти того, щоб хто-небудь завдавав збитків безпеці інших країн з метою захисту так званої "абсолютної безпеки", - сказав Гуй.

Не оминув увагою дипломат і питання Криму. "Ми повинні обережно і продумано ставитися до вирішення національних питань. Ми проти того, щоб якась нація здобувала незалежність через проведення референдумів. Що ж до Криму, то тут є свої особливості. Ми добре знаємо історію приналежності Криму", - натякнув представник МЗС на “історичні хитросплетіння”, про які не припиняють говорити в зовнішньополітичному відомстві КНР.

При цьому в.о. директора департаменту звинуватив США в політиці подвійних стандартів і втручанні у внутрішні справи інших держав. Деякі країни, "виходячи з власних корисливих інтересів підтримують якусь народність, підштовхуючи її до проведення референдуму для отримання незалежності. Це є проявом подвійних стандартів, що стоять на службі інтересів Сполучених Штатів. Для досягнення цих цілей вони вдаються до втручання у внутрішні справи інших країн з використанням військової сили без санкцій СБ ООН. Китай рішуче виступає проти такого підходу", - заявив Гуй Цунюй агентству ТАСС.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/pekin_zalishae_tsya_na_svoiiy_obe_ktivniy_i_spravedliviy_pozitsiii_shchodo_ukraiini_1994441


Tags: russiaattacksukraine
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments