Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Миссия ООН как альтернатива ОБСЕ

профессор Василенко

Василенко Владимир Андреевич, юрист-международник, д.ю.н.:

Щойно стало відомо, що в місії спостерігачів ОБСЄ задіяні представники Росії, — то стало зрозуміло, що вона приречена на невдачу і буде спрямована проти інтересів України. Представник держави, яка втягнута в конфлікт, не може бути суддею у власній справі. Українці також не повинні бути в подібних місіях, й їх там немає. Тоді з якого дива до цих спостерігачів включені росіяни? Це — неправильний підхід.

Виключити росіян з моніторингової місії ОБСЄ неможливо та й вони ніколи не погодяться на це. Навпаки, вони будуть нападати і посилатися на правила Організації, в якій всі рішення ухвалюються консенсусом.

Найкращим у вирішенні цього питання був би «женевський формат» (Україна—ЄС—США—Росія. — Ред.). ЄС, між іншим, також може формувати моніторингові місії, так само як і ООН. До речі, незважаючи на те, що Росія має право вето в Раді Безпеки ООН, я би звернувся до Радбезу з пропозицією надіслати на Схід України миротворчу місію ООН. У цієї організації є досвід в проведенні таких місій і ООН могла би бути якраз успішною, якщо її розташувати по всій лінії кордону.

Звичайно, Росія відмовиться, але це знов свідчитиме про її небажання врегулювати ситуацію мирним шляхом, відмовитися від продовження агресії.

Місія ООН могла би стати альтернативою ОБСЄ. І це також було би випробовуванням доброї волі Росії. Це відповідало би загальновизнаним принципам і методам врегулювання. Якщо на двосторонньому рівні переговори учасників конфлікту не дають результату, то запрошують третю, нейтральну сторону. Зараз саме той випадок.

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-planeti/misiya-oon-mogla-bi-buti-alternativoyu-obsieTags: russiaattacksukraine
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments