Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Интервью Эли Белоцерковского

1belocerkovski1

— Вже стільки років триває палестино-ізраїльське протистояння. Чи бачите ви перспективу створення двох держав Палестини та Ізраїлю й мирного співіснування між ними?
— По-перше, якщо запитати будь-якого ізраїльтянина, то для кожного з нас — це мрія і надія — мати нормальне життя і вирішити, нарешті, цей конфлікт. Наші лідери багато разів заявляли, що ми готові йти на компроміси. На жаль, палестинці та арабські держави знаходяться під дуже сильним впливом екстремістських елементів. І тому всі ці декларативні кроки з визнанням держави Палестина не допомагають створити атмосферу довіри, в якій можна було б розпочати переговори. Ми дуже сподіваємося, що палестинське керівництво почне робити реальні кроки, щоб дійсно почати реальні переговори, а не продовжуватиме звертатися до різних міжнародних організацій, до окремих країн, щоб знову-таки визнати ці декларації.

— Часто у світових ЗМІ звучить, що ізраїльський уряд розширює поселення на Західному березі ріки Йордан, тим самим порушуючи кордони Палестини на 1967 рік. Що скажете на це?
— Річ у тім, що на цих територіях живуть люди. Там живе дуже багато арабів та євреїв. І саме тому будівництво відбуватиметься. Ніколи ніхто не говорить про те, що араби будують будинки на цій території, яка є спірною. Але коли євреї починають будувати, то це стає міжнародним питанням номер один. Оскільки там живуть люди, у них є діти, вони десь повинні жити. І тому створюється ситуація, в якій ми опинятимемося на лаві обвинувачених, незважаючи на те, що тут, загалом, відбувається те, що й у кожній нормальній країні. Мені здається, що всі ці звинувачення Ізраїлю в будівництві поселень — це вправа палестинців для того, щоб перевести розмови про перемовини в інше русло. Ми відкрито заявляли, що все це — на столі переговорів, і ми готові про все, зокрема про поселення, домовлятися. Але на разі все заморожено, нічого не рухається, переговорів немає. І тому врегулювання просто неможливе.

— Преса також повідомляє, що через це питання Нетаньягу посварився з Обамою?
— Преса багато чого повідомляє (Сміється). Я не повинен вам цього говорити. Ви це також знаєте. У нас дуже тісні багатолітні відносини із США. Отже не завжди все, що з’являється в пресі, дійсно є важливим.
http://www.day.kiev.ua/uk/article/svitovi-diskusiyi/tri-prioriteti-izrayilskogo-posla


В интервью нового израильского посла Эли Белоцерковского украинской газете "День" есть много интересностей по развитию двусторонних отношений, но выделю только "эпизод" по израильско-палестинскому урегулированию. А именно о позиции Тель-Авива о создании Палестинского государства, а также взаимоотношениях с Администрацией Обамы.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments