Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Украина-НАТО: что делать дальше

Марчук

Ми були 23 роки позаблоковою державою і в результаті маємо російську агресію, викликану зовсім не прийнятою якоюсь державною ухвалою України про вступ до НАТО. Отже, сама Росія, своєю агресією проти України, геть зовсім перекреслила всі вищевикладені аргументи про позаблоковий статус і сама підштовхує нас до швидкого прийняття ухвал про відмову від цього позаблокового статусу. Так, Росія буде зі шкіри вилазити, щоб запобігти нашій євроатлантичній інтеграції, буде серйозно залякувати і самих членів НАТО і робитиме багато що інше.

Але якщо ми зараз не зробимо рішучі кроки в напрямку євроатлантичної інтеграції найближчим часом при розумінні тих проблем і складнощів, про які я говорив вище, ми закладемо серйозну проблему (не хочеться говорити — міну) під підвалини нашої державної незалежності на десятиріччя. Потрібно зважуватися. Але потрібно розуміти, що НАТО нам нічим не зобов’язане. І нам потрібно не лише проситися, а й демонструвати конкретними діями, що ми готові, хочемо і рішуче налаштовані виконувати всі вимоги до кандидатів і не розраховуємо ні на яку поблажливість. І ні в якому разі не поводитися як бідний родич, що прохає все безвідплатно, чи як вічна жертва. Там таких не люблять. Так, нам дуже важко, але ми хочемо бути вашими партнерами на взаємовигідних умовах.

http://www.day.kiev.ua/uk/blog/politika/nato-i-koaliciyna-ugoda
Мнение Евгения Кирилловича Марчука всегда авторитетно и значимо. Особенно, по вопросам, касающимся евроатлантической интеграции. Тем более, с его-то богатым опытом.

В предложенной статье изложен краткий алгоритм, что делать дальше.

На данном этапе Украина в отношениях с НАТО находится в режиме MAP, который предполагает реализацию комплекса реформ, где оборонному сектору уделено только 30% мер, а остальные задачи – в политической и экономической плоскости.

После   того как повестка MAP будет выполнена появятся возможности для присоединения к ПДЧ, которое подчеркну, не является одно и то же что и «вступление в Альянс». Это уже будет следующий этап. Однако, в любом случае, для вступления в НАТО от страны требуется подача соответствующей официальной заявки. Отмечу, что к настоящему времени Киев такую заявку не подавал…

Tags: НАТО
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments