Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Балога об автономии венгров

Угорці Закарпаття по факту вже мають культурну автономію, а їхні культурні і релігійні права зараз дотримуються краще, ніж права українців в Україні за президентства Януковича.

Про це написав народний депутат України Віктор Балога на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук, коментуючи заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

«Це і Гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання Ужгородського національного університету, і Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ. В Берегові угорська мова має статус регіональної, інтереси угорців на Закарпатті представляють відразу дві політичні сили - Демократична партія угорців України та «КМКС – партія угорців України», - написав Балога.

Водночас, наголошує політик, необхідно відновити на Закарпатті ліквідований угорський виборчий округ. «Це дозволить угорцям, як і раніше, обирати свого мажоритарника до Верховної Ради України і не дасть розпорошити їхні голоси»,- вважає Балога.

Що стосується культурних і релігійних прав угорців, то вони, переконаний нардеп, дотримуються краще, ніж це було з правами українців в Україні за Януковича, а питання подвійного громадянства зникне з порядку денного, щойно Україна стане частиною Євросоюзу.

«Вважаю, останнє питання – вступ України в ЄС – це саме те, на що варто спрямувати усю енергію у двосторонніх стосунках. А будь-які заяви, які дають нашим недругам можливість трактувати їх по-своєму, - це не те, чого у цей скрутний час потребує наш народ», - зазначив Балога.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ugortsi_zakarpattya_vge_mayut_kulturnu_avtonomiyu___baloga_1938401
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments