Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Россия сменила тактику

Після провалу сепаратизму на рівні областей деструктивні сили обрали тактику проведення акцій у південно-східній Україні на меншому, більш локальному рівні. Цей процес, ініційований та координований російськими спецслужбами, отримує значну підтримку з боку представників колишнього режиму Януковича, а також деяких олігархів.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив екс-голова Служби зовнішньої розвідки 2005-2010 років, генерал армії, фундатор громадського форуму "Стратегія національної безпеки України" Микола Маломуж.
"Планувалося підняти людей в обласних центрах. Сотні тисяч людей. Так, щоб по всьому регіону були мільйони людей. А потім проголосити незалежні утворення на зразок "донецької республіки". Відповідно, обрати губернаторів, президентів, головнокомандуючих, які б запросили російські війська. Однак цей варіант не вдався. Тому було прийнято рішення про зміну тактики і перехід на більш локальний рівень", - заявив Маломуж, коментуючи спроби захоплення адміністративних будівель у суботу у ряді населених пунктів на південному сході України.
Колишній очільник розвідслужби переконаний, що ці дії є результатом скоординованої роботи російських спецслужб і представників режиму екс-президента Віктора Януковича, із залученням радикально налаштованих та екстремістських проросійських організацій . "Тут консолідація і російських спецслужб, і представників колишнього режиму, і олігархів того режиму. Саме вони згенерувала велику частину тих екстремістів, які захопили зараз будівлі", - сказав він.
За словами Маломужа, підготовлені російські диверсанти проникають на територію України "вже неорганізовано бо є заслони". Однак, вони мають широкі зв'язки з радикально налаштованими молодими людьми, націленими на захист російськомовного населення. При цьому, більшість з таких осіб, які йдуть на штурм адмінбудівель, "не розуміють тих сценаріїв, які запускаються". "Далі йде велика гра на їх почуттях - що їх буде переслідувати центральна влада, спецслужби, МВС, що завтра приїде "Правий сектор" та інші націоналісти для їх нейтралізації", - змалював методику "обробки" проросійських радикалів екс-глава СЗР.
Головним чином вони є громадянами Українякі раніше брали участь у так званому "автомайдані",
а нині причетні до радикальних дій на південному сході. "Вони підконтрольні, в основному, або старому режимові, або це кримінальні структури, які за плату проводять всі ці заходи", - стверджує Маломуж.
Водночас фундатор "Стратегії національної безпеки України" наголошує на важливості того, щоб "не списувати" усі ці дії виключно на екстремістів. Оскільки "дуже активно втягується місцеве населення", з яким "ведеться одностороння робота". Причому не з боку української центральної влади, вважає він.
"Втягуються люди, які не мають відношення до екстремістів. Але вони втягуються під приводом, що нібито порушуються їх мовні, культурні, економічні права. І виникає вже така ситуація, що на цей бік екстремістів стає вже не лише актив громадських організацій проросійського спрямування, а й просто профспілковий актив. Мерів вже бачимо, що піднімаються і готові підтримати такий рух", - зазначив генерал.
На цій хвилі, переконаний Маломуж, формуються "більш потужні впливи".
"Тобто вибрали тактику знизу. Зверху - з обласного рівня - не вдалося тому, що там ситуація контрольована. І вони вирішили, що з локального рівня це матиме потужні імпульси і зможе перекинутися на центр таких областей", - наголосив екс-голова Служби зовнішньої розвідки.
Tags: russiaattacksukraine
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments