Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

В Тяньцзине открыт Шевченковский центр

Шевченківський центр китайсько-українських культурних обмінів відкрито у лінгвістичному університеті в китайському місті Тяньцзінь напередодні святкування 200-річчя зі дня народження Кобзаря. Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Відкриття Шевченківського центру китайсько-українських культурних обмінів на базі одного з кращих вишів Китаю є хорошим прикладом народної дипломатії, яка доповнює зусилля офіційних установ з розвитку взаємин між двома країнами, є великою радістю для всього українства в Китаї, а також гарним подарунком до ювілею Кобзаря", - наголосив під час виступу на урочистій церемонії відкриття центру Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Олег Дьомін.

Дипломат висловив сподівання, що центр стане каталізатором пробудження інтересу до співробітництва з Україною та вивчення української мови серед китайської молоді.

У свою чергу ректор університету Сю Ган зазначив, що цей навчальний заклад плідно співпрацює з Україною. Зокрема, минулоріч він власне взяв участь у відкритті на базі Київського лінгвістичного університету Інституту Конфуція. У Тяньцзінському лінгвістичному університеті навчаються близько 20 студентів з України. Найближчим часом у цьому виші, першому в Китаї, планується запровадити вивчення на денному відділенні української мови.

Посол та викладачі розповіли про життєвий путь Шевченка. Посольство подарувало центру портрет Кобзаря, національний український одяг, китайсько-українські словники. Студенти - китайські та українські - підготували святковий концерт, під час якого прочитали вірші та виконали пісні на слова Шевченка обома мовами.

Дьомін також провів зустріч з українськими студентами тяньцзінського вишу.

Джерело: Укрінформ

Tags: Украина-Китай
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments