Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

"Федерализация" - вне закона

Правових передумов для федералізації України на сьогодні немає.
Про це сказав суддя Конституційного Суду у відставці, фахівець у галузі конституційного, адміністративного, муніципального та підприємницького права Володимир Кампо на прес-конференції в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
«Федералізацію можна провести дійсно лише за якихось певних об'єктивних умов. Але для унітарної держави такої, як Україна, якщо подивитися на досвід європейських країн, то об'єктивних передумов для федералізації, звичайно, немає», - відзначив Кампо.
За його словами, Конституційний Суд у своїй практиці, починаючи з 1997 року і до сьогоднішніх днів стояв на позиції України как унітарної держави. "Ця позиція настільки глибока й укорінена, що навіть якщо вести мову про федералізацію, то проект відповідних змін повинен потрапити до Конституційного Суду, який відповідно до ст.157 повинен дати висновок про те, чи не передбачають ці зміни скасування чи обмеження прав і свобод громадянина і чи не спрямовані вони на ліквідацію незалежності чи на порушення територальної цілісності України», - наголосив експерт.
На його думку, ідея федералізації сьогодні має чисто політичний і спекулятивний підтекст. «Кожна із сторін сьогоднішнього конфлікту намагається відшукати якісь засоби для противаги, стримування впливу на іншу сторону», - відзначив Кампо.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments