Азиатские тигры (igor_tiger) wrote,
Азиатские тигры
igor_tiger

Янукович готовит визит в Китай

Україна розглядає Друге засідання українсько-китайської міжурядової комісії із співпраці як один з етапів підготовки державного візиту Президента України Віктора Януковича до Китаю.
Про це заявив на засіданні в Пекіні перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Китаї.
«Ми розглядаємо це засідання як один з етапів підготовки запланованого на цей рік державного візиту Президента України Віктора Януковича до Китаю», - сказав Арбузов.
Україна надає велике значення розвитку співпраці з КНР і розглядає Китай як стратегічного зовнішньоекономічного партнера і як ключового партнера в Азіатсько-тихоокеанському регіоні. «Розвиток різнопланової співпраці з вашою країною є одним з пріоритетних напрямів зовнішньоекономічної політики нашої країни», - підкреслив Арбузов.
Заступник прем'єра Держради КНР Ма Кай, співголова комісії з китайської сторони зазначив, що «Україна є важливим для Китаю партнером зі співпраці в регіоні Східної Європи». Встановлення в червні 2011 року стосунків стратегічного партнерства між країнами, за його словами, сприяло поглибленню масштабів співпраці, і китайська сторона дуже задоволена цим.
Китай став другим за обсягами партнером України в зовнішній торгівлі. У 2012 році взаємний товарообіг між країнами досяг 10,3 млрд дол., достроково перевищивши поставлене завдання в 10 млрд. Китай і Україна також підписали кредитні угоди на загальну суму в 7,1 млрд дол. «Ці проекти сприяли динамічному розвитку співпраці у сфері сільського господарства, інфраструктури і енергетики; динамічний розвиток також отримали співпраця в аерокосмічній сфері, в науці і техніці, в сфері освіти, охорони здоров'я, культури та інших гуманітарних сфер», - сказав Ма Кай.
Обидва співголови назвали засідання комісії «етапом для розвитку відносин» і підкреслили, що обов'язки голів її національних частин накладають на заступників глав урядів дуже велику відповідальність.
Перед засіданням відбулася зустріч Сергія Арбузова і Ма Кая.
Створення українсько-китайської міжурядової комісії із співпраці (замість тієї, що діяла раніше Міжурядової двосторонньої комісії з питань торговельно-економічної і науково-технічної співпраці) стало одним з результатів державного візиту в КНР Президента України Віктора Януковича у вересні 2010 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiinsko_kitayska_komisiya_obgovorila_pidgotovku_vizitu_yanukovicha_1866374


P.S. Может ли Янукович сделать два государственных визита в одну и ту же страну? (по крайней мере, в течение одной каденции…)
Tags: Украина-Китай
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments